fbpx
(068) 264-47-68 office@kidz-studio.com.ua            Київ, Осокорки, просп. Миколи Бажана, 14А

Хто з вас пам’ятає своє літо перед першим шкільним роком? Для когось воно пройшло весело і безтурботно. Когось батьки влітку активно готували до школи, давали завдання, привчали до режиму. Якщо ви переживаєте, щоб дитина була добре підготовлена, щоб вона з 1 вересня не впала обличчям в бруд, не переживайте: вашій дитині все одно, який у неї рівень підготовки. Вчителям за великим рахунком теж не занадто вже важливо, до скількох ваша дитина навчилася рахувати, скільки великих літер вміє зобразити та скільки прочитаних слів за хвилину новоспечений школяр здатний нам видати. Всьому цьому школа його і так навчить. Тому ми не рекомендуємо влаштовувати дітям річний забіг на три місяці та намагатися за цей час вийти на рекорд за кількістю матеріалу, що можна впхати в мозок дитини.

deti-leto

Відпочинок

Влітку дитина повинна відпочивати, їсти досхочу ягоди і фрукти, купатися, проводити багато часу на свіжому повітрі, бігати, збивати коліна, грати в активні ігри, ходити в похід і проводити час так, щоб потім було про що згадати. Буде дуже чудово, якщо ви зможете на кілька тижнів відволіктися від повсякденної рутини та організувати якісний сімейний відпочинок. Цим ви вб’єте двох зайців і дасте своєму майбутньому школяреві головне:
• впевненість в тому, що його люблять;
• завидний заряд енергії та здоров’я.

А щоб не розгубити отримані дитиною в садку або на розвиваючих заняттях навички, можна цікаво та ненав’язливо їх тренувати на прикладі навколишньої природи. Наприклад, спробувати порахувати пелюстки у квітки, перелічити назви дерев в парку, спостерігати за температурою повітря і порівняти ранкову, денну та вечірню температуру, виміряти глибину ями або струмка.

pesochniy-zamok

Корисності

Чим корисним зайняти дитину на відпочинку:

  • збирати колекції камінчиків, шишок, пелюсток або листя;
  • робити аплікації та вироби з природного матеріалу (інтернет вам на допомогу — там багато чудових ідей);
  • будувати з піску — фортеця, замок, місто, паркінг, скульптури на піску;
  • дізнаватися назви нових рослин і тварин, розглядати їх та запам’ятовувати;
  • разом складати вірші та підбирати риму до слів;
  • грати в узагальнення і в четвертого зайвого (поїзд, автобус, літак, автомобіль — це що одним словом? яке слово зайве — молоток, табуретка, викрутка, дриль);
  • малювати те, що бачу (річку, дерево, квітку, мурашку);
  • разом читати цікаві дитячі книги та придумувати їм продовження або спробувати розгорнути сюжет в іншу сторону;
  • з тіста, пластиліну, глини, землі ліпити геометричні фігури, персонажі, ємності, фрукти і овочі;
  • складати короткі розповіді (разом обираємо, про кого), складати казки;
  • грати в пояснювалки (мама може «перетворитися» в іншопланетянку, і дитина повинна пояснити, що таке бутерброд, самокат, пральна машина; що означає «повісити ніс», «набрехати з три короби» тощо);
  • грати в суперагента — розвивати спостережливість і увагу: у що вчора був одягнений папа, скільки сходинок на нашій сходах, по якій вулиці ми зараз йдемо, з чого зроблені продукти, які у нас в холодильнику.

shnurki-sam

Самостійність

Юний вундеркінд, якого бабуся кожен день одягає-роздягає та зав’язує шнурки, буде почуватися в школі не так впевненно, як інші діти, які роблять все самостійно. Маленький забуваха та невмійка може комплексувати з цього приводу, порівнюючи себе з іншими дітьми. Щоб такого не було, допоможіть своєму чаду стати самостійним.

Можна разом намалювати розпорядок дня в картинках: прокидаюся, вмиваюся, одягаюся, заправляю ліжко, снідаю тощо. Малюк заздалегідь бачить всю послідовність дій і самостійно звіряється з планом.

Позитив

Формуйте у дитини позитивний настрій. Ви ж мрієте, щоб дитина пішла в школу успішно — подружилася з однокласниками, щоранку радісно збиралася, а зі школи приносила похвалу від вчителів! Щоб все сталося саме так, розмовляйте періодично про майбутню школу в позитивному ключі.

«Це ж твоє останнє безтурботне літо», «От зараз ти гуляєш, а в школі будеш пахати, як кінь», «Ну все, скоро почнеться у тебе доросле життя» — це те, як не треба.

Зате, якщо ви будете позитивно відгукуватися про школу, у дитини з’явиться бажання йти вчитися, і скоріше вона буде успішним учнем. Можна разом почитати хороші дитячі розповіді про шкільне життя (наприклад, «Пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка), згадати веселі історії зі свого дитинства.

happy-child

Звичайно, «перший раз у перший клас» — це завжди хвилююче і відповідально. Але якщо дитина психологічно готова до змін, вона сприйме їх легко. А для цього їй необхідно відчувати вашу впевненість і підтримку. Не соромтеся їх демонструвати, і все буде чудово!

Читати російською

Кто из вас помнит свое лето перед первым школьным годом? Для кого-то оно прошло весело и беззаботно. Кого-то родители летом активно готовили к школе, давали задания, приучали к режиму. Если вы переживательный родитель, и сильно хотите, чтоб ребенок был хорошо подготовлен, чтоб он с 1 сентября не упал лицом в грязь, не переживайте: вашему ребенку все равно, какой у него уровень подготовки. Нам учителям по большому счету тоже не важно, до скольки ваш ребенок научился считать, сколько прописных букв он умеет изобразить и сколько прочитанных слов в минуту он способен нам выдать. Всему этому школа его и так обучит. Поэтому мы не рекомендуем устраивать детям летний забег на три месяца и пытаться за это время выйти на рекорд по количеству впихиваемого материала в мозг ребенка.

Летом ребенок должен отдыхать, кушать до отвала ягоды и фрукты, купаться, проводить много времени на свежем воздухе, бегать, сбивать коленки, играть в активные игры, ходить в поход и проводить время так, чтоб потом было о чем вспомнить. Будет очень здорово, если вы сможете на несколько недель отвлечься от повседневной рутины и организовать качественный семейный отдых. Этим вы убьете двух зайцев и дадите своему будущему школьнику главное: • уверенность в том, что его любят; • завидный заряд энергии и здоровья.

А чтобы не растерять полученные ребенком в садике или на развивающих занятиях навыки, можно интересно и ненавязчиво их тренировать на примере окружающей природы. Например, попробовать сосчитать лепестки у цветка, перечислить названия деревьев в парке, наблюдать за температурой воздуха и сравнить утреннюю, дневную и вечернюю температуру, измерить глубину ямы или ручья.

Полезности

Чем полезным занять ребенка на отдыхе:

  • собирать коллекции камешек, шишек, лепестков или листьев;
  • делать аппликации и поделки из природного материала (интернет вам в помощь – там много замечательных идей);
  • строить из песка – крепость, замок, город, паркинг, скульптуры на песке;
  • узнавать названия новых растений и животных, рассматривать их и запоминать;
  • вместе сочинять стихи и подбирать рифму к словам;
  • играть в обобщалки и в четвертого лишнего (поезд, автобус, самолет, автомобиль – это что одним словом? какое слово лишнее – молоток, табуретка, отвертка, дрель);
  • рисовать то, что вижу (речку, дерево, цветок, муравья);
  • вместе читать интересные детские книги и придумывать им продолжение, или попробовать развернуть сюжет в другую сторону;
  • лепить из теста, пластилина, глины, земли – геометрические фигуры, персонажи, емкости, фрукты и овощи;
  • составлять короткие рассказы (вместе выбираем, про кого), сочинять сказки;
  • играть в объяснялки (мама может «превратиться» в инопланетянку, и ребенок должен объяснить, что такое бутерброд, самокат, стиральная машина; что означает «повесить нос», «наврать с три короба» и т.д.);
  • играть в суперагента – развивать наблюдательность и внимание: во что вчера был одет папа, сколько ступенек на нашей лестнице, по какой улице мы сейчас идем, из чего сделаны продукты, которые у нас в холодильнике.

Самостоятельность

Юный вундеркинд, которого бабушка каждый день одевает-раздевает и завязывает шнурки, будет чувствовать себя в школе не так уютно, как другие дети, которые делают все самостоятельно. Маленький растеряха и неумейка может комплексовать по этому поводу, сравнивая себя с другими детьми. Чтоб такого не было, помогите своему чаду стать самостоятельным.

Можно вместе нарисовать распорядок дня в картинках: просыпаюсь, умываюсь, одеваюсь, заправляю постель, завтракаю и т.д. Малыш заранее видит всю последовательность действий и самостоятельно сверяется с планом.

Позитив

Формируйте у ребенка положительный настрой. Вы же мечтаете, чтобы ребенок пошел в школу успешно – подружился с одноклассниками, каждое утро радостно собирался, а из школы приносил похвалу от учителей! Чтобы все произошло именно так, разговаривайте периодически о предстоящей школе в позитивном ключе.

«Это ж твое последнее беззаботное лето», «Вот сейчас ты гуляешь, а в школе будешь пахать, как лошадь», «Ну все, скоро начнется у тебя взрослая жизнь» – это то, как не надо.

Зато, если вы будете положительно отзываться о школе, у ребенка появится желание идти учиться, и скорее он будет успешным учеником. Можно вместе почитать хорошие детские рассказы о школьной жизни (например, «Приключения в лесной школе» Всеволода Нестайко), вспомнить веселые истории из своего детства.

Конечно, «первый раз в первый класс» – это всегда трепетно и волнительно. Но если ребенок психологически готов к переменам, он воспримет их легко. А для этого ему необходимо чувствовать вашу уверенность и поддержку. Не стесняйтесь ему их демонстрировать, и все будет замечательно!