Вільна гра — запорука гармонійного розвитку особистості. Ми щодня плануємо за розкладом кілька годин вільної гри. У чому користь чи переваги гри без дорослих?
Вільна гра – це усвідомлений вибір дитини. Така діяльність емоційно забарвлена, захоплююча, непередбачувана.
Навіщо дітям потрібна вільна гра?
- Розвивати навички САМОСТІЙНО ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ. Ініціативність і відповідальність беруть початок саме в такому вигляді гри. Зарубіжні вчені пов’язують несамостійність сучасної молоді саме з відходом вільної гри з реалій дитячого життя.
- Швидко АДАПТУВАТИСЯ ДО ЗМІН в житті. У грі розвиваються нейронні зв’язки головного мозку – дитина «граючи» готується до непередбачуваності життя, розвиває можливості гнучкого реагування на різні обставини.
- Можливість ВПОРАТИСЯ З ЕМОЦІЙНИМИ ТРУДНОЩАМИ. Гра – прекрасний засіб впоратися з емоційними складнощами. Граючи, дитина переробляє отримані враження, розкладає їх «по полицях». Доросла людина, схвильована тією чи іншою подією, може поділитися своїми переживаннями з близькими. Дитина ж говорить про свої переживання мовою гри. Якщо вона ображена або засмучена, то в її силах, наприклад, «переграти» подію, яка сталася.
- Розвивати НАВИЧКИ СОЦІАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ. Якщо в гру залучені кілька людей, дитина отримує досвід соціальної взаємодії, вчиться розуміти інших, будувати відносини, вирішувати конфлікти. Важливо, що це відбувається в цікавій, захоплюючій діяльності. Теорія важлива, але закріплюється вона лише в реальному досвіді взаємовідносин.
- Розвивати ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ. Вільна гра – це джерело чистої радості. Дитина відчуває себе щасливою, повноцінно проживає життя, якщо у неї є свобода самовираження в грі: адже це фізичне, емоційне та інтелектуальне самовираження.Отже, ми разом із багатьма потрібними і корисними заняттями даємо дитині можливість просто пограти!